Autor Wątek: Zgłoszenia do administratora  (Przeczytany 8796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waste

  • Administrator
  • Dollfie fan apprentice
  • *****
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko sprzątam
  • Nagrody: none
Zgłoszenia do administratora
« dnia: 14 Luty 2013, 10:04.54 »
Jak zgłaszać awarie/problemy?

Co jakiś czas trafiają do mnie zgłoszenia, o błędach, o komunikatach, że linkujemy do stron ze złośliwym oprogramowaniem albo, że coś wygląda inaczej niż zwykle. Dzięki za wszystkie zgłoszenia, wszystkie sprawdzam, ale jest kilka rzeczy, które zdecydowanie ułatwią mi pracę. Prośba o przeczytanie listy poniżej. Zastosowanie się do niej mnie pomoże w szukaniu, a wy będziecie zadowoleni z szybszej odpowiedzi.

  • Kiedy to się stało? Jaką akcję wykonał użytkownik przed pojawieniem się błędu?
  • Gdzie to się stało? Na jakiej stronie forum był użytkownik w momencie pojawienia się błędu? W miarę możliwości proszę o podanie adresu do konkretnego wątku, posta, etc.
  • Czy był komunikat o błędzie? Jeśli tak, poproszę o skopiowanie całego komunikatu i podesłanie. Często w komunikatach są dodatkowe informacje, numery postów, adresy do stron poza forum, etc.
  • Jeśli efekt nie jest tekstowy (coś zniknęło, pojawiło się, dziwnie wygląda) poproszę o screen shot'a.


Dodatkowe info nt. złośliwego oprogramowania i blokowania zawartości strony

Najczęstszą przyczyną są linki, które użytkownicy wklejają do sygnatury lub do posta. Link zazwyczaj prowadzi do zwyczajnej strony, często nawet jest to link zgodny z tematem (np. do jakiejś strony lalkowej gdzieś w Ameryce czy Azji).

Strona staje się celem ataku, bądź przez nieuwagę autora pojawiają się na niej linki do złośliwych skryptów (czy same skrypty). W tym momencie strona zostaje zaznaczona przez automaty Google jako niebezpieczna.

Ponieważ na naszym forum znajduje się link do tej strony, bardzo często dostajecie komunikaty (szczególnie jak ktoś używa Google Chrome), że nagle zrobiło się niebezpiecznie. Z reguły są to przedwczesne komunikaty, nie mające wiele wspólnego z prawdą, a już zupełnie nie mające nic wspólnego z naszym forum. Wystarczy, że następnego dnia użytkownik usunie link z sygnatury i sprawa jest nie do znalezienia.

Strona Marti Presents Dolls i wszystkie podstrony (czyli również nasze forum) są dodane do bazy danych Google i zgodnie z informacją od Google zostanę poinformowany emailem jeśli tylko zostaną u nas wykryte złośliwe skryty (konkretnie u nas, a nie jeśli u nas pojawią się jedynie linki do takich stron). Dotychczas jeszcze nie dostałem ani jednego emaila, więc o forum jestem spokojny. Mimo to sprawdzam zawsze wszystkie zgłoszenia nt. złośliwego oprogramowania - nigdy nic nie wiadomo.

Ostateczna konkluzja jest następująca. O forum bym się nie bał, ale jeśli zobaczycie komunikat to dajcie znać. Najczęściej z samym forum nic się nie dzieje ale niech będzie dla was sygnał żeby nie klikać w żadne linki zewnętrzne na stronie z komunikatem.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2013, 10:08.15 wysłana przez waste »